Snažíme sa ukázať aké pevné a trvácne prírodné materiály sú a dať do popredia alternatívne materiály. Takisto chceme aby bolo jasné odkial ich máme.

Bavlnená plachtovina

Naša hrubá bavlnená plachtovina má hydrofóbnu a fungicídnu úpravu a vďaka tomu je ideálnym materiálom pre trvácny produkt.

Tkaná v Čechách.

Piñatex

Piñatex vlákna sú vyrobené z ananásového odpadu, ktorý zostal po žatve. Žiadna extra pôda, voda, hnojivá a pesticídy nie sú potrebné na vytvorenie tohoto materiálu. Farbené GOTS – certifikovanými farbami.

Pochádza z Veľkej Britanie.

Ľan

Naše podšívky a tenšie tašky sú vyrobené z ľanu alebo z ľanovo-bavlnenej látky.

Tkaný v Litve.

COBRA™ spony

Legendárne COBRA™ spony vyrobené značkou AustriAlpin sú svetovo uznávané komponeny testované na ťažkú záťaž a pôvodne vyrobené pre horolezcov a parašutistov. My ich používame ako spony na ruksokoch.

Vyrobené v Rakúsku.

YKK™ Zipsy

Zipsy sú jednou z najdôležitejších častí na taške. Preto vyberáme japonskú značku YKK™ a používame zipsy s kovovými zubami pre trvácnosť produktu.

Vyrobené v Čechách.

Sieťotlač

Technika našej potlače je sieťotlač. Máme radi toto remeslo, ktoré zachováva ľudský element pri potláčaní textilu. Farby, ktoré používame na potlač sú 100% bez rozpúštadiel a chlóru a vďaka tomu nie sú toxické.

Pôvodom z Veľkej Británie.