Starostlivosť o produkty

Bavlnená plachtovina

Naša kolekcia tašiek a ruksakov z bavlnenej plachtoviny s hydrofóbnou úpravou bez ftalátov sa môže ručne očistiť, keď treba. Tu je príklad čistenia nášho najstaršieho prototypu Ruksaku, ktorý máme od konca roka 2017.

Bavlnená plachtovina

ODSTRÁŇTE PRACH

Ak je taška zaprášená, jednoducho ju ,,ovalčekujte’’, alebo oprášte mäkkou čistou handričkou alebo uterákom. Pred praním tašku vyprázdnite a vysypte, alebo povysávajte jej vnútro.

Bavlnená plachtovina

ČISTITE TEPLOU MYDLOVOU VODOU

Špinu a mokré škvrny môžete ľahko ručne oprať pomocou vlhkej handričky a jemného mydla – doporučujeme kastilské mydlo, žlčové mydlo alebo prací gél z mydlových orechov. Dajte malé množstvo mydla na mokrú handričku a krúživým pohybom očistite povrch produktu.

Bavlnená plachtovina

PRACH A ŠPINA Z KÚTOV

Prach a špinu z kútov vyčistíte starou zubnou kefkou, alebo hociakou inou jemnou kefou. Na zakončenie prejdite látku ešte raz vypláchnutou handričkou.

Bavlnená plachtovina

NECHAJTE VYSCHNÚŤ

Ak treba, celý proces opakujte niekoľko krát. Nepoužívajte aviváž. Potom zaveste a nechajte vyschnúť.

Pri čistení bledých tašiek sa uistite, že Váš gél materiál nefarbí. Odporúčame to vyskúšať na nejakej menšej, menej viditeľnej časti.

Tašky a ruksaky z plachtoviny si po čase vytvoria vlastný charakter. Tak isto ako rifle – bavlnená plachotvina zmäkne na slnku prirodzene bledne, hlavne tá čierna.

PIÑATEX

Piñatex je prírodný a inovatívny materiál z ananásových vlákien, ktorý starne svojím vlastný spôsobom. Po čase materiál jemne zmäkne a kraje sa ošúchajú, ale nejaké výrazné zmeny produkt nenesie.

PIÑATEX

ZOTRITE ŠKVRNY Z POVRCHU MOKROU HANDRIČKOU

Špinu utrite šistou vlhkou handričkou. Vyhnite sa žmýkaniu a praniu v prácke, kedže to by mohlo spôsobiť nenapraviteľné škody.

PIÑATEX

VOSKOVAŤ BEZFAREBNÝM VOSKOM

Dážď a sneh materiálu nevadia, jeho povrch je navoskovaný a z času na čas ho odporúčame prevoskovať bezfarebným voskom vrámci všeobecnej údržby. Jednoducho votrite menšie množstvo vosku do povrchu a nechajte vsiaknuť cez noc. Potom nadbytočný vosk z povrchu utrite handričkou.